Aizvadīti Viesītes pilsētas svētki “Mazajam Bānītim 100”

IMG_0331 - CopyNo 5. līdz 7. augustam tika aizvadīti 88. Viesītes pilsētas svētki “Mazajam Bānītim 100”. Šo dienu garumā bija virkne pasākumu, kuros varēja piedalīties ikviens interesents. Šogad pilsētas svētki notika Mazā bānīša simtgades zīmē.  

Svētku programma  tika atklāta 5. augustā  ar svinīgu pasākumu Viesītes Kultūras pilī. Tajā tika sumināti bijušie dzelzceļnieki un pasniegta “Mazā Bānīša balva”. Bānīša simtgadē to kā īpašu apsveikumu saņēma tie bijušie dzelzceļnieki, kuri daudz palīdzējuši bānītim veltītās ekspozīcijas tapšanā. Šogad balvu – keramiķes Inetas Dzirkales veidotu bānīša lokomotīvi – saņēma Līvija Jaksteviča, Edgars Adamovičs, Ruta Buiķe, Stefanida Klubure, Austra Bērziņa un Imants Gors. Pasākumā ar muzikālu priekšnesumu klātesošos priecēja vīru koris no Valmieras “Baltie bērzi”.  Pēc koncerta bijušajā stacijas laukumā tika atklāta piemiņas plāksne, Viesītes iedzīvotāju pateicība Mazajam Bānītim.

Pilsētas svētku pirmā diena tika noslēgta ar koncertu muzeja “Sēlija” teritorijā.  Koncertā muzicēja Viesītes pūtēju orķestris, amatierteātris,  Daudzevas dāmu deju grupa, Elkšņu, Rites un Sunākstes pagastu vokālie ansambļi un grupa “PA”. Savukārt Kultūras pils laukumā, pulksten 21.00 risinājās elpu aizraujoši moto-auto triku paraugdemonstrējumi ar pirotehniskiem elementiem, kurus izpildīja ‘’Stuntfighters’’.

6. augustā jau no paša rīta, pilsētas iedzīvotājus modināja pašvaldības policists Jānis Pučinskis, jauniešu domes pārstāve Ilva Mašinska un Viesītes pūtēju orķestris.

Dienas pirmajā daļā Zaļā tirgus laukumā pārdot un pirkt gribētāji tikās amatnieku un mājražotāju tirdziņā. Muzeja Sēlija teritorijā jau trešo gadu bērniem bija bezmaksas piepūšamās atrakcijas, velokarti un dažādas radošas aktivitātes, kuras nodrošināja Viesītes Baptistu draudze.

Plkst. 12:00 ikviens interesents varēja iepazīt Zemessargu un patruļkuģa P-07 “Viesīte” aprīkojumu, uzzināt par karavīru ikdienu un par iespējām militārajā karjerā.

Izaicinājumu pilnu pēcpusdienu bija sarūpējuši TV viedspēles “Ciemos”  uzvarētāji. Komandām trīs cilvēku sastāvā bija jātiek galā ar deviņiem uzdevumiem. Pirmās vietas ieguvēju komanda saņēma 50 EUR balvu, otrā vieta – mobilos lādētājus, bet trešās vietas ieguvēji balvā saņēma suvenīrus ar pilsētas simboliku.

Kultūras pils tradīciju zālē norisinājās tikšanās ar grāmatu apgādu ‘’Jumava’’ sadarbības partneriem.

Plkst. 17:00 sākās svētku koncerts, kurā tika pasniegts apbalvojums “Viesītes Goda pilsonis.” Šogad balva tika piešķirta Viesītes baptistu draudzes mācītājam Jurim Grigam. Pateicoties Jurim Grigam jau 14 gadus Viesītes Baptistu draudze aktīvi rīko akciju “Vislielākā dāvana”, kur dod iespēju 400-500 novada bērniem saņemt dāvanas. 2013. gadā Viesītes Baptistu draudze uzsāka sadarbību ar nodibinājumu “Tuvu”, iegūstot iespēju novada bērniem saņemt par velti skolas somu, kura nokomplektēta ar skolas piederumiem. 3 gadus sekmīgi tiek organizētas angļu valodas un sporta nometnes Viesītes novada jauniešiem. No 2013. gada 22. oktobra Viesītes Baptistu draudze sadarbībā ar Viesītes sociālo dienestu atklāja zupas virtuvi. Projekts veiksmīgi darbojas jau 3 gadus. Tā pat šogad jau trešo reizi norisinājās Vidusdaugavas svētdienskolu sporta diena Viesītē.  Jāpiemin, ka Viesītes novada iedzīvotājiem, pateicoties baptistu draudzei,  ir sniegta arī iespēja saņemt humāno pārtiku un drēbes.

Pēc apbalvojuma pasniegšanas muzikālus priekšnesumus sniedza Viesītes amatierkolektīvi – VPDK “Augšzeme”, VPDK “iDeja”, Viesītes pūtēju orķestris, Jauktais koris “Viesīte” sniedza koncertu kopā ar Normundu Rutuli. Svētkos viesītiešus sveica arī sadraudzības pilsētu delegāciju pārstāvji no Čeladžas Polijā un Postavas Baltkrievijā. Apsveikumiem sekoja Baltkrievijas tautas mūzikas un dziesmu ansambļa „BITAHHE” koncerts.

Svētku koncerta turpinājumā uzstājās Mārtiņš Ruskis uzvedumā ‘’No Maestro līdz Maestro un vēl!’’ Tam sekoja Andris Ērglis, Ieva Sutugova, Artis Robežnieks, instrumentālā grupa komponista Jāņa Strazda vadībā uzvedumā ‘’No sirds uz sirdi’’. Ar tumsas iestāšanos uzstājās ‘’Fire spirit’’ ar uguns šovu, kam sekoja svētku balle ar grupu ‘’GAIN FAST’’.

Svētku organizatori norāda, ka Mazā Bānīša simtgades gads nebūt vēl nav beidzies. Šobrīd notiek Mārtiņa Buclera e-foto albuma veidošana, kuram elektroniski var iesūtīt fotogrāfijas par Sēliju. Līdz pat decembrim ikviens var iesūtīt foto var sūtīt uz šo epastu: fotoalbumsselija@gmail.com Tā pat vēl joprojām notiek akcija “ Mazā Bānīša  simts labie darbi” http://www.muzejsselija.lv/?p=4499. Mazā Bānīša simtgades noslēguma pasākums paredzēts decembrī.

Viesītes novada pašvaldības

Jaunatnes lietu un sabiedrisko attiec.spec. Laura Liepiņa

FOTO: L.Liepiņa, A.P. Kuzņecova, I.Mašinska, P. Polakowski

print