Notikušas apmācības “Sirdsdarbs” Sēlijas novadu jauniešiem Jēkabpils novadā

No 24. līdz 25. augustam Jēkabpils novadā, biedrībā “Ūsiņš”, notika neformālās izglītības apmācības “Sirdsdarbs”, kur galvenā sarunu tēma bija darbs, uz kuru ne tikai doties, lai saņemtu algu, bet kurš iedvesmotu arī pašu un būtu tāds, ko var saukt par sirdsdarbu. Viesītes novadu šajās apmācībās pārstāvēja 6 jaunietes – Evelīna Bantauska, Zanda Zaļakmene, Adriāna Juškeviča, Linda Luksteniece, Anta Narkevičina un Klinta Narkevičina. Kopā ar jaunietēm uz apmācībām devās arī jaunatnes darbiniece Līva Liepiņa.

Apmācības sākās jau agri no rīta, pulcējot Sēlijas novada jauniešus skaistajā apmācību norises vietā Jēkabpils novadā. Biedrības “Ūsiņš” dibinātāja Ieva Jase ar iedvesmojošu stāstu par savu sirdsdarbu svinīgi atklāja apmācības. Pēc tam, Jēkabpils novada jaunatnes lietu speciālists Jānis Ozols turpināja sarunu par savu ceļu uz sirdsdarbu. Nākamais par savu sirdsdarbu pastāstīja zobārsts Rendijs Dronks, pēc tam grafiskā dizainere Solvita Kukle. Pēcpusdienā apmācībās viesojās Youtube blogeris Edgars Feščenko, kas šajā platformā pazīstams kā Edgar Fresh un youtubere Amanda Razma, kas pazīstama kā Dorothea. Abi blogeri dalījās pieredzē ideju radīšanā, video veidošanā, kā arī pastāstīja – kā ir būt youtuberim Latvijā.

Pēc iedvesmas saņemšanas, jaunieši devās arī ekskursijā iepazīt zirgu stalli “Ūsiņš”, bet vakarā,sadarbībā ar laivu nomu atpūtas vietā “Daugmales”, daļa dalībnieku devās laivu braucienā pa Daugavu, baudot saulrietu.

Otrās dienas rīts otrajai grupai iesākās ar rīta laivu braucienu un izjādi zirga mugurā.  Vēlāk sekoja Jura Medenieka lekcija, pastāstot par savu darbu un daloties pieredzē. Savukārt, apmācību noslēgumā par savu darbu stāstīja atpūtas vietas “Daugmales” laivu nomas turētāja Inese Irbīte, pastāstot kā viņas ģimene nonākusi līdz idejai par iespēju tūristiem piedāvāt laivu nomas pakalpojumus un nākotnes plāniem tūrisma jomā.

Jaunietes pēc apmācībām jūtas iedvesmotas un ieteiktu uzdrošināties piedalīties apmācībās arī citus jauniešus. Kā stāsta Evelīna: “Apmācības man kopumā patika. Likās vērtīgi iedvesmojošie stāsti no cilvēkiem, kuri dara savu “sirdsdarbu”. Ne vienmēr tas ir viegli, taču darot to, kas patiešām ir tuvs, ir tā vērts pacensties. Kā ari patika vieta, kur viss notika. Ļoti jauka uzņemšana, un patīkama vietas izvēle. Kā arī bija ļoti garšigs ediens” . Zanda pievienojas Evelīnas teiktajam: “Man patika lielākā daļa lektoru, kuru lekcijas noteikti var būt noderīgas dzīvē arī tad, ja par savu sirdsdarbu jau ir pārliecība. Vide, kurā atradāmies bija ļoti skaista un mierpilna – zirgi un daba”.

Paldies Jēkabpils novadam par apmācību organizēšanu un Sēlijas novadu apvienības pašvaldībām par finansiālu atbalstu.

Jaunatnes lietu speciāliste Dita Mažeika

print