Simboli

Viesītes novada ģerbonī uz zelta fona attēlots purpursarkans ševrons ar piecām sudraba zīlēm, kas simbolizē piecas administratīvās teritorijas novadā. Zīles – spēka un auglības simbols – saistītas ar Viesītes vēsturiskā nosaukuma Eķengrāve tulkojumu (‘ozolu audze’). Ševrons – Viesītes novadā esošo pilskalnu simbols, bet tā purpursarkanā krāsa ataino gan Latvijas, gan Sēlijas karoga krāsas.

 

Viesītes pilsētas ģerbonis apstiprināts 1938. gadā. Ģerboņa vairoga no kreisās augšējās puses diagonāli dalīts. Augšdaļa zelta krāsā, apakšdaļa — sarkanā. Uz vairoga attēlotas piecas ozolzīles, kas uz zelta fona ir sarkanā krāsā, bet uz sarkanā fona zelta krāsā

 

Viesītes pilsētas karogs Viesītes pilsētas karoga pamatā ir Sēlijas karoga krāsas: zaļš, balts un sarkans (proporcijas 2:1:2). Šī fona vidū atrodas Viesītes pilsētas ģerbonis.

 

Skulptūra “Āzis” izveidota pilsētas centrā par godu Viesītes senākajam nosaukumam – Āžu miests.  Āzis ir arī Viesītes „Zaļā tirgus” simbols. Par Āžu miesta sākumu uzskata Āžu krogu, kas rakstos pirmo reizi minēts 1634. gadā, kā vieta pie vecā tirdzniecības ceļa. Šeit izauga rosīgs tirdzniecības miestiņš, vēlāk – pilsēta.