Aktīvā atpūta

AKTĪVĀ ATPŪTA

Viesītes novads piedāvā aktīvās atpūtas iespējas. Novadā atrodas 3 ezeri – Saukas, kas ir lielākais Zemgalē un 15. lielākais Latvijā, Viesītes ezers, Klauces Mazais un Lielais ezers, tāpēc ir plašas iespējas ūdens atpūtai – peldēšanai, makšķerēšanai, laivošanai; viesu nami piedāvā arī relaksēšanos un enerģijas uzkrāšanu pirtīs. Tāpat iespējams atpūsties Viesītes vidusskolas un Sēlijas Sporta skolas sporta kompleksā, kur izveidoti 2 volejbola laukumi, basketbola laukums, mākslīgā seguma futbola laukums, lodes grūšanas sektors un tenisa laukums. Ģimenēm ar bērniem būs interesanti izstaigāt Stendera Ābeces taku.

Kempings “Pērlīte”

Izbraucieni pa Viesītes ezeru ar sup-dēļiem vai laivām, makšķerēśana, „Meža Pērles” šķēršļu trase, pirtiņa un sportiskās aktivitātes pēc paša izvēles.

+371 29464385, http://perlite.mozello.lv  

Lauku māja “Bincāni” 

Piedāvā atpūtu Saukas ezera krastā – iespēju ģimenēm vai draugu pulkam kopā pavadīt brīvdienas. Gultasvietas, lauku pirts, sporta spēļu laukumi, pludmale, vasaras nojumes, dārza kamīns, laivu, ūdensvelosipēdu un slēpju noma. Ir iespēja rīkot nometnes un izmantot ēdināšanas pakalpojumus.

+371 28663364, http://www.saukasdabasparks.lv/Bincani.htm#Aktīvā_atpūta  

Atpūtas vietā “Ezera Gravāni” pie Saukas ezeri ir klusu koka laivu noma, kas patīk makšķerniekiem, telšu vietas, iespēja nakšņot koka namiņos, futbola laukums, nojume, pirtiņa un arī savrups namiņš divvientulības cienītājiem.

+371 26300463, http://www.saukasdabasparks.lv/Ezergravaani.htm

Zemnieku saimniecībā “Ielejas”  peldvietas, ugunskura un telšu vietas, laivu noma un, protams, makšķerēšanas iespējas zivīm bagātajā Saukas ezerā.

+371 26313739, http://www.saukasdabasparks.lv/Ielejas.htm

Lauku mājas “Ceļinieki” atrodas netālu no ceļa Vecumnieki – Subate. Šī ir sena un pamatīga lauku sēta, liela viesistaba ar kamīnu, plaša, bet mājīga virtuve, kur pēc vēlēšanās var ieturēt maltīti un, 3 dienas iepriekš piezvanot, vērot maizes cepšanu īstā maizes krāsnī. Savrupas atpūtas cienītājiem piedāvā pirti ar virtuvīti un guļamtelpu. Saimniecībai ir vides kvalitātes zīme “Zaļais sertifikāts”.

+371 28605526

“Muitnieki” atrodas paša Lietuvas pierobežā. Te nodarbojas ar zirgkopību. Ir iekārtota manēža izjādēm un sacensībām. Piedāvā regulāras jāšanas nodarbības.

+371 26908538

Rites tautskola atrodas kādreizējā Rites pamatskolā un piedāvā mājīgas telpas nometņu rīkošanai, nakšņošanai, ēdināšanu, kā arī iespēju izmantot saunu un dīķi.

+371 26613502, www.ritetautskola.org

Viesu māja „Rietumi” piedāvā naktsmītnes atpūtai vai nelieliem pasākumiem. Ir trīs 2 vietīgas guļamistabas, kopīga atpūtas telpa ar iespēju pagatavot vai uzglabāt ēdienu. Vasarā plašs pagalms, ugunskura vieta, alus sēta, dīķis un citas atpūtas iespējas pēc vienošanās.

+371 25429841, aijabu@inbox.lv

Stendera Ābeces taka

Taka izveidota 2014. gada pavasarī par godu Vecā Stendera 300. gadei. Taka sākas pie Stenderu kapu kalniņa, tā aizved uz vietu, kur atradās mācītājmuiža. Takas garumā iespējams iepazīt Bildu ābeces burtus un pamācības.

Mīlestības taka

Mīlestības taka, kas ir atpūtas vieta Viesītes pilsētā sporta, brīvā laika pavadīšanai un vides izziņai, aizved no Viesītes Mazā ezeriņa DR puses līdz Mīlestības saliņai – estrādei, kur vasarā norisinās brīvdabas pasākumi vai var sarunāt tikšanos. Mīlestības taka piedāvā iepazīties ar dumbrāju – pārmitrā platlapju meža tipa – augu un dzīvnieku sugām. Rūpīgam vērotājam dumbrājs ir atklājumu pilna pasaule visos gadalaikos, sākot ar pavasarī saplaukstošajiem ziediem līdz pat ziemai, kad sniegā iezīmējas dzīvnieku pēdu raksti. Takā ir labiekārtotas atpūtas vietas Mazā ezeriņa krastā un Draudzības kalniņā, no kura var novērot ūdensputnus. Viesītes Mazā ezeriņa apkārtnē bieži novēroti bebri, ondatras, meža pīles, purva ķauķis, meža zīlītes. Mīlestības takas sauklis ir “turi acis vaļā un ieraugi dabas brīnumus”. Turklāt to var izdarīt pilsētas centrā.