Suvenīri

Suvenīrus iespējams iegādāties Viesītes TIP, A. Brodeles ielā 7, Viesītē

Tālrunis: +371 28681126

Koka bānītis, rotaļlieta bērniem; suvenīrs, kas atgādinās par Viesītes Mazo Bānīti

Ilgvars Brunovskis „Varmācības ēnā”

Grāmata ir par mūsu neseno vēsturi un šodienu. Tā ir veltījums tiem Latvijas cilvēkiem, kuri cieta no komunistiskā režīma, tika represēti, deportēti, piedalījās pretošanās kustībā, tika nogalināti un gāja bojā no bada un sala tālajā Sibīrijā. Grāmatā analizēta un parādīta marksisma-ļeninisma ideoloģijas varmācīgā būtība. Grāmata ir veltījums arī šodienai, tās cilvēkiem un problēmām, kuras liedz mums garīgi un ekonomiski daudz straujāk savā dzīvē virzīties uz priekšu. Daudzas no šīm problēmām radām mēs paši. tās kā garīgs un ideoloģisks mantojums ir mūsu pašu galvās un nāk līdzi no iepriekšejās sistēmas. Labi pazīstot lauku vidi un balstoties uz uzkrātajām zināšanām un dzīves pieredzi, autors grāmatā dod savu redzējumu par šīm problēmām un iespējamos ceļus to risinājumam.

Arvīds Žilinskis „Melnkaķītis baltķepītis – Viesītes novada komponista Arvīda Žilinska dziesmas bērniem

Grāmatā apkopotas 65 pazīstamākās, mīlētākās un jau folklorizējušās dziesmas bērniem, kā piemēram, “Lelles jaka”, “Laba slava sniedziņam”, “Ziemas miegs”, “Kaķīts mans”, “Vai tu zini, eglīte?” u.tml.

Krājuma sastādītājs prof., Dr. art. Oļģerts Grāvītis grāmatas ievadā raksta: “No Arvīda Žilinska bērnu dziesmu kādreiz dāsnajiem izdevumiem, arī no meistara tuvinieku saglabātajiem nepublicētajiem rokrakstiem esam veidojuši pašreizējā krājuma, mūsuprāt, viszīmīgāko, komponista muzikālajam stilam visraksturīgāko izlasi. Dziedi šīs dziesmiņas! Un piemini mūžībā aizgājušo Autoru. Varbūt arī Tev Laimes māte būs lēmusi, tāpat kā kādreiz Saukas zemnieka uzcītīgajam dēlam, kāpt mūzikas mākslas vilinošo kalnu virsotnēs…”

Grāmatas sirsnīgās ilustrācijas zīmējusi māksliniece Dzintra Aulmane.

Atklātņu komplekts „Viesītes novads – Sēlijas sirds 15 atklātnēs redzami Viesītes novada vēsturiski notikumi, personības un vietas

Vinila magnēti, izmērs 86×56 mm, atgādinās par apceļotajām un redzētajām vietām, magnētos redzami galvenie Viesītes novada apskates objekti

Pastkartes par Viesītes Mazo Bānīti, 10×15 cm, melnbaltas

Nozīmīte „Sēlija” – ikvienam, kurš izjūt piederību ar Sēliju, simbolizē sēlisko pašapziņu